Skip to main content

Praktické rady jak ušetřit na povinném ručení v roce 2018

Předpokládaná cena: 999 Kč

Ford Octavia Škoda

Ford auto - logo

Ptáte se, co je nového u povinného ručení v roce 2018/2019 a jaké jsou rady a tipy na to, jak ušetřit na autopojištění vašeho vozu? V prvé řadě musíme zmínit pro někoho negativní, pro jiného celkem pozitivní fakt a sice návrat k pokutám ČKP za nepojištěné vozidlo. Od 1.1.2018 se tedy pokuty a penále za nepojištěné vozidlo od České kanceláře pojistitelů vrací a řidiči, kteří se vesele prohánějí v nepojištěných vozidlech mohou mít nepříjemné problémy. Na jejich lehkovážnost doplácejí především seriozní a slušní řidiči a řidičky. Dle zákona tedy dochází od 1. 1. 2018 k obnovení příspěvků do garančního fondu, ty jsou povinni platit řidiči, kteří nemají pro své registrované vozidlo sjednané povinné ručení.

Jak na porovnání cen povinného ručení?

Pokud zadáte do google fráze typu "srovnání cen povinného ručení v roce 2018", případně "porovnání autopojištění v čr" , dostanete obsáhlé množství výsledků z nichž ne všechny plní svou funkci dokonale. Většina z těchto výsledků vám však nabídne webové stránky, které vám předloží interaktivní formulář, kde budete muset vyplnit celou řadu informací od těch, které se týkají vašeho stávajícího nebo budoucího auta, až po ty osobní, které se týkají přímo vás, vašeho věku, pohlaví, doby jakou řídíte vozidlo bez nehody a stávajících bonusů a malusů za bezeškodní průběh při řízení motorového vozidla. 

Zprostředkovatelé pojištění dostávají provize

To, že pojišťovací agenti, ale i provozovatelé srovnávačů auto pojištění získávají provize za sjednání smlouvy o povinném ručení na osobní či nákladní automobil není nic neobvyklého, neočekávatelného či dokonce špatného. Co může být pro potenciálního zákazníka, kterých chce porovnat ceny autopojištění a najít co nejvýhodnější pojistku zarážející, je ale případná výše provize a tedy klientského poplatku, která se napříč provizními prodejci liší. 

Když je potřeba porovnávat srovnávače...

Ano, dostáváme se do situace, že pro nalezení co nejlevnějšího povinného ručení v roce 2018 včetně dostatečných limitů pro případ dopravní nehody je potřeba nespoléhat se na nabídky jediného srovnávacího serveru, ale prověřit si ceny auto-pojištění - šitého přímo na vaše vozidlo - u více srovnávačů a slevových serverů, které vyagregují tu pravou nabídku. Faktem je, že různé kombinace klientských dat a vlastností či charakteristik automobilu vytvářejí zvláštní kombinace slev a najít tu správnou pojišťovnu a pojistný tarif na váš vůz je někdy alchymie. Pokud máte opravdu schopného, ochotného a skutečně "nezávislého" finančního poradce, zkuste jej požádat, aby se vám pokusil najít co nejvýhodnější povinné ručení za cenu, která vás osloví. Nespoléhejte se však na jeho výsledky a raději si i sami prověřte, zda neseženete ještě zajímavější nabídku.

Tento příspěvek byl vytvořen dne 1 year 7 months ago a poslední komentáře a odpovědi byly napsány 1 year 7 months ago. Přestože nemusí jít o zcela aktuální informace, mohou vám pomoci při rozhodování. Ať už jde o inzerci vozidel, nákup a prodej náhradních dílů na osobní auta nebo srovnání cen povinného ručení na auta typu , rádi vám poradíme a pomůžeme najít levnější produkty a služby v automobilovém průmyslu. Nadpis článku je: Praktické rady jak ušetřit na povinném ručení v roce 2018. Máte-li na srdci podobnou problematiku, můžete zde zdarma publikovat vlastní názor, inzerát, nabídku či poptávku po konkrétním vozidle, nebo vložit dotaz do bezplatné poradny.

Komentáře: otázky a odpovědi k tématu!

"Praktické rady jak ušetřit na povinném ručení v roce 2018"

Ford Octavia Škoda

Online porovnání různých modelů